Anasayfa / Otomobil Sporları / 2017 FIA Dünya Rallycross şampiyonasının ikinci ayağında Johan podyumda!

2017 FIA Dünya Rallycross şampiyonasının ikinci ayağında Johan podyumda!

JOHAN PODYUMA ÇIKARKEN, PSRX VW ŞAMPİYONLUK YOLUNDA LİDERLİĞİNİ SÜRDÜRDÜ

Monster Energy’nin sponsorluğunda 2017 FIA Dünya Rallycross Şampiyonasının ikinci ayağının organize edildiği, göz alıcı manzaralarla dolu Montalegre Parkurunu çevreleyen baş döndürücü çıkışlar ve tozlu inişler gibi, bu hafta sonunun final sonuçları da Monster Energy’nin desteklediği sürücüleri ve pisti ikiye böldü.

Genç yıldız Johan Kristofferson yarışı birinci sırada bitirip podyumda üçüncülüğünü kutlarken, takım arkadaşı İsveçli PSRC Volkswagen pilotu Petter Solberg’in Portekiz’de podyuma çıkma umutları hüsranla sonuçlandı. Hafta sonunun büyük finalinde yavaşça delinen lastik, Petter’in epik performansını sonlandırarak, yarışı altıncı sırada tamamlamasına neden oldu.

Johan’ın podyuma çıkmasına rağmen, bu bölünmüş sonuç, PSRC Volkswagen için yarışan ikilinin umduğundan çok uzaktı. Cumartesi günü birinci ve ikinci çeyrek boyunca diğer tüm pilotları arkalarında bırakan Johan ve Peter, gün sonu sıralamasında birinci ve ikinci sırada yer alırken, Johan en fazla puanı topladı ve günün en hızlı turuna imza attı.

Fakat ikili, haftasonunun final sonucu ve 600bhp Polo süper otomobillerinin yakaladığı ivme ile teselli bulabilir. Daha iyi başlangıçlar ve virajları daha yüksek hızlarla almaları, şampiyonanın Almanya’da düzenlenecek olan bir sonraki turunda ulaşacakları başarının habercisi niteliğinde. Bunun sebebi sadece PSRC Volkswagen İsveç’in Takımlar Şampiyonasında dokuz puanlık farkla lider olması değil.

Hoonigan Racing Division’a bakınca da #PortugalRX’in tezatlarla dolu havasının devam ettiğini söyleyebiliriz. Patlak lastik ve parkur sorunlarıyla dolu zorlu bir haftasonu, Andreas Bakkerud ve Ken Block’un yarışı onuncu ve on birinci sıralarda kapatmasına neden oldu.

2017 model Ford Focus RS RX araçlarının üstün yönlerini sonuna kadar kullanan ikili, büyük bir gayret göstererek haftasonu gerçekleşen yarı finallerde sıralamayı alt üst ederek herkesi şaşırtmayı başardı. Pazar günü yorucu Portekiz güneşinin altında ve 16.000 kişiden oluşan güçlü bir seyircinin önünde piste çıkmak, genel sıralamada Ken’in on beşinci, Andreas’ın ise yirminci sırada yer aldığı birinci güne kıyasla kesinlikle memnun edici bir değişimdi.

Andreas’ın dördüncü çeyreği birinci sırada tamamlaması, Ken’in de dokuzuncu ve dördüncü sırada tamamladığı turlar, her iki sürücüyü de yarı finallere taşımak için yeterliydi. Ne yazık ki Ford Performance desteğiyle yarışan ikilinin yolculuğu burada sona erdi. Ken, Kevin Hansen’le girdiği zorlu mücadelenin sonunda yarı finallerden elendi. Andreas ise Toomas Heikkinen ve Janis Baum’un hamleleri dolayısıyla parkurdan çıkarak yarı final ikinci tur mücadelesinin dışında kaldı.

Honda, Honda DMN Servisi, DMN Honda Servisi, Honda Cem, Cem Honda, Honda Duman, Duman Honda, Cem Duman, Honda Servisleri, Başakşehir Honda Servisleri, İkitelli Honda Servisleri, İstanbul Honda Servisleri, Honda Başakşehir Servisleri, Honda İkitelli Servisleri, Honda İstanbul Servisleri, Honda İkitelli, Honda Başakşehir, Honda İstanbul Nissan Servisleri, İstanbul Nissan Servisleri, İkitelli Nissan Servisleri, Başakşehir Nissan Servisleri, Nissan İstanbul Servisleri, Nissan İkitelli Servisleri, Nissan Başakşehir Servisleri, İkitelli Nissan, Başakşehir Nissan, İstanbul Nissan, Nissan, Nissan Cem, Cem Nissan, Cem Duman
Honda & Nissan DMN Özel Servisi – Honda, Honda DMN Servisi, DMN Honda Servisi, Honda Cem, Cem Honda, Honda Duman, Duman Honda, Cem Duman, Honda Servisleri, Başakşehir Honda Servisleri, İkitelli Honda Servisleri, İstanbul Honda Servisleri, Honda Başakşehir Servisleri, Honda İkitelli Servisleri, Honda İstanbul Servisleri, Honda İkitelli, Honda Başakşehir, Honda İstanbul, Nissan Servisleri, İstanbul Nissan Servisleri, İkitelli Nissan Servisleri, Başakşehir Nissan Servisleri, Nissan İstanbul Servisleri, Nissan İkitelli Servisleri, Nissan Başakşehir Servisleri, İkitelli Nissan, Başakşehir Nissan, İstanbul Nissan, Nissan, Nissan Cem, Cem Nissan, Cem Duman

 

Honda DMN News / HABERLER

 

Bir önceki yazımız olan Adrenalin Dolu Haftasonu Körfez'de başlıklı makalemizde Apex Masters Turkish Drift Series, Apex Masters Türkiye Drift Şampiyonası ve Başakşehir Honda Servisleri hakkında bilgiler verilmektedir.

BU HABERLER DE VAR!

Borusan Otomotiv Motorsport’un Efsane Pilotu İbrahim Okyay, MINI ELECTRIC’i Pistte Test Etti

Borusan Otomotiv’in Türkiye distribütörü olduğu MINI’nin, tamamen elektrikli ilk seri üretim modeli MINI ELECTRIC, Borusan …

TOSFED Geçici Bir süre için otomobil sporları organizasyonları iptal edildi

Kasım ve Aralık aylarında Körfez Yarış Pisti’nde yapılması planlanan otomobil sporları organizasyonları, 18 Kasım 2020 …

Watch Dragon ball super