Anasayfa / OTO HABER / Dünyada Otomotivin Rengi Beyaz, Geleceği Mavi!

Dünyada Otomotivin Rengi Beyaz, Geleceği Mavi!

PPG, “Otomotivde Renk Trendleri” Raporunu Açıkladı! Dünyanın lider boya ve yüzey kaplama şirketi PPG,  otomotiv sektöründe 2016 yılının en çok tercih edilen renklerini açıkladı. PPG’nin her yıl yayınladığı “Otomotivde Renk Trendleri” raporuna göre geçtiğimiz yıl dünyada otomotivin renginin yüzde 75’ini beyaz, siyah, gri ve gümüş renkleri oluşturdu.

Avrupa’nın en çok tercih ettiği otomotiv rengi ise yüzde 33 gibi ciddi bir oranla beyaz oldu. Gri rengi yüzde 18 oranla Avrupa’nın tercih ettiği en popüler ikinci renk olarak sıralamaya girerken, siyah yüzde 16 ile üçüncü, gümüş yüzde 10 ile dördüncü sırada yer aldı. PPG’nin geleceğin renk trendlerini de ortaya koyduğu raporda, son yılların gözde renginin mavi olduğu belirtilirken, 2017 ve 2018 yıllarında daha çok mavi renkli otomobilin yollarda olacağı öngörüldü.

Dünya üzerinde 60’dan fazla ülkede üretim tesislerine ve bağlı şirketlere sahip olan, boya ve kaplama alanında lider kuruluş olarak dikkat çeken PPG, “Otomotivde Renk Trendleri” raporunu yayınladı. PPG’nin her yıl yayınladığı rapor dünyada otomotiv sektörünün renk trendlerine ortaya koyarken, sektörün gelecek trendlerini ve yeni modellere yönelik renk tercihlerini de gözler önüne serdi. “Otomotivde Renk Trendleri” raporuna göre, dünyada tüketiciler çoğunlukla beyaz ve nötr tonları tercih ederken, 2016 yılında küresel çapta üretilen otomobillerin yüzde 75’i beyaz, siyah, gri veya gümüş renklerinden oluştu. Avrupa’nın en çok tercih ettiği otomotiv rengi ise yüzde 33 gibi ciddi bir oranla beyaz oldu. Gri, yüzde 18 oranla Avrupa’nın tercih ettiği en popüler ikinci renk olarak sıralamaya girerken, siyah yüzde 16 ile üçüncü, gümüş yüzde 10 ile dördüncü sırada yer aldı.

Yeni Moda Mavi!

Geçtiğimiz yılın en popüler renginin mavi olduğunu belirten PPG Otomotiv Tamir Boyaları Türkiye ve Ortadoğu Pazar Müdürü Bülend Alpay, 2017 ve 2018 yıllarında daha fazla mavi rengin yollarda olacağını ifade etti. Söz konusu rapor incelendiğinde 2016 yılında mavi renginin lüks, orta ve kompakt sınıf otomobillerde yüzde artış gösterdiğini vurgulayan Bülend Alpay, “Son yılların popüler rengi olan mavi otomotiv pazarında çok sık kullanılan ve önümüzdeki yıllarda da kullanılacak çok yönlü bir renk olma özelliği taşıyor. Öte yandan PPG’nin bu kapsamlı raporu, markamızın tüm dünyada otomotiv müşterileriyle yakın işbirliğini de ortaya koyuyor. PPG’nin renk trendleri hakkında her yıl açıkladığı veriler markalara hedef kitleye ulaşma doğrultusunda bir yol gösterici oluyor” dedi.

Kadınlar İnci Efekti, Erkekler Metalik Renkleri Seçti!

PPG’nin “Otomotivde Renk Trendleri” raporunda erkek ve kadınların otomobil seçerken tercih ettiği renkler de yer aldı. Rapora göre, metalik renkler Amerikalı ve Avrupalı erkekler arasında popüler olurken, söz konusu pazarlardaki kadın tüketiciler otomobillerinde inci efektini tercih etti. Pazar ve araç türüne göre renk seçimlerine bakıldığında daha fazla çeşitliliğin dikkat çektiği PPG raporunda, Kuzey Amerika pazarlarında kompakt sınıf araçlarda gümüş öne çıkarken, spor otomobillerde ise siyah tercih edildi.

PPG Türkiye hakkında

Yüzyılı aşkın süredir hayatı kolaylaştıran sayısız yenilikçi ürünün mucidi olan PPG, 1994 yılından bu yana Türkiye’de 100’den fazla çalışanı ile faaliyet göstermektedir. PPG Türkiye; Otomotiv, Oto Tamir, Endüstriyel, Havacılık, Marin, Koruyucu, Paketleme Boyaları çözümleri ve otomotiv, inşaat, kimyasal üretim gibi onlarca sektörde sunduğu endüstriyel ürünleriyle müşterilerine yaratıcı çözümler sunar.

Türkiye’de üretim faaliyetlerini de gerçekleştiren PPG, 1999 yılından itibaren faaliyete başladığı Bursa fabrikasında, otomotiv, paketleme ve ana sanayi gibi birçok farklı sektöre yönelik ürünlerin yanı sıra, boya, macun, astar ve çeşitli kaplama malzemelerinin üretimi yapmaktadır. Türkiye’de üretilip öncelikle Türk pazarının ihtiyacına sunulan bu ürünler, aynı zamanda çevre bölgelere de ihraç edilmektedir. PPG yüzyılı aşkın süredir uzmanı olduğu inovasyon gücüyle, Bursa’daki üretim tesisine AR-GE konusunda sürekli yatırım yaparak müşterileri için lokal çözümler üretmektedir.

Honda, Honda DMN Servisi, DMN Honda Servisi, Honda Cem, Cem Honda, Honda Duman, Duman Honda, Cem Duman, Honda Servisleri, Başakşehir Honda Servisleri, İkitelli Honda Servisleri, İstanbul Honda Servisleri, Honda Başakşehir Servisleri, Honda İkitelli Servisleri, Honda İstanbul Servisleri, Honda İkitelli, Honda Başakşehir, Honda İstanbul Nissan Servisleri, İstanbul Nissan Servisleri, İkitelli Nissan Servisleri, Başakşehir Nissan Servisleri, Nissan İstanbul Servisleri, Nissan İkitelli Servisleri, Nissan Başakşehir Servisleri, İkitelli Nissan, Başakşehir Nissan, İstanbul Nissan, Nissan, Nissan Cem, Cem Nissan, Cem Duman
Honda & Nissan DMN Özel Servisi – Honda, Honda DMN Servisi, DMN Honda Servisi, Honda Cem, Cem Honda, Honda Duman, Duman Honda, Cem Duman, Honda Servisleri, Başakşehir Honda Servisleri, İkitelli Honda Servisleri, İstanbul Honda Servisleri, Honda Başakşehir Servisleri, Honda İkitelli Servisleri, Honda İstanbul Servisleri, Honda İkitelli, Honda Başakşehir, Honda İstanbul, Nissan Servisleri, İstanbul Nissan Servisleri, İkitelli Nissan Servisleri, Başakşehir Nissan Servisleri, Nissan İstanbul Servisleri, Nissan İkitelli Servisleri, Nissan Başakşehir Servisleri, İkitelli Nissan, Başakşehir Nissan, İstanbul Nissan, Nissan, Nissan Cem, Cem Nissan, Cem Duman

 

Honda & Nissan DMN / HABERLER

 

Bir önceki yazımız olan Audi’nin robot çalışanı KLARA iş başı yapıyor! başlıklı makalemizde akıllı fabrika, Audi ve Audi RS 5 Coupe hakkında bilgiler verilmektedir.

BU HABERLER DE VAR!

SEAT Ibiza’ya yeni motor seçeneği

SEAT’ın en beğenilen modellerinden olan Ibiza’ya 1.0 litrelik 80 HP güç üreten yeni benzinli motor seçeneği …

MÜSİAD EXPO 2020’DA SERGİLENİN KKTC’NİN YERLİ OTOMOBİLİ GÜNSEL, YOĞUN İLGİ İLE KARŞILANDI

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin yerli otomobili GÜNSEL, KKTC dışında ilk kez MÜSİAD EXPO 2020’de sergilendi. …

Watch Dragon ball super