Anasayfa / OTO HABER / Elektro-mobilitenin en çekici formu: Porsche Mission E Cross Turismo

Elektro-mobilitenin en çekici formu: Porsche Mission E Cross Turismo

Porsche, Cenevre Otomobil Fuarı’nda önceki yıllarda tanıttığı elektrikli otomobil konsepti Mission E’nin, CUV (Cross Utility Vehicle) sınıfındaki versiyonu Mission E Cross Tourismo’yu tanıttı.

Porsche Mission E Cross Turismo’nun güçlü yanları arasında arazi sürüşünden ilham alan çarpıcı bir tasarımın yanı sıra dokunmatik ekran ve göz takip sistemine sahip bir etkileşim konsepti yer alıyor. Önde, kıvrımlı kemerler arasından uzanan alçak kaput, otomobilin ikonik Porsche 911 ile yakın akrabalığını ilk bakışta ortaya koyuyor. Hava perdesi olarak adlandırılan dikey hava girişleri ve matrix LED farlar da otomobilin dikkat çekici tasarım unsurları arasında.

Otomobilin siluetine damgasını vuran tasarım unsuru, arkaya doğru kavis çizerek uzanan, Porsche tasarımcılarının ‘flyline’ olarak adlandırdıkları sportif tavan çizgisi. Geniş çamurluklar ve ön tekerlerin arkasında yer alan hava çıkışlarıyla üç boyutlu yan paneller, 1,99 metre genişliğindeki konsept otomobilin sportif crossover karakterinin altını çiziyor.

Fotoğraflar, ünlü fotoğrafçı Stefan Bogner ‘den

Porsche tasarım departmanı Başkanı Michael Mauer’in ifadesiyle, Mission E Cross Turismo’ya mükemmel uyacak bir görsel dil belirleme çabası, otomobilin fotoğraflanması aşamasında önemli rol oynadı. Bu amaçla, Porsche, Curves dergisi fotoğrafçısı ve yayıncısı Stefan Bogner’den yardım aldı. Bogner’e göre, otomobilin dışı, içi ve bilgi ve eğlence sisteminin karakteri, ancak ışığın ve gölgenin akılcı kullanımıyla kendini gösteriyor. Bu, elektrikli mobilitede yeni bir çağın başlangıcını temsil eden anları fotoğraflamanın mükemmel yolu. Cross Tourismo otomobilin genlerindeki belirgin Porsche tasarım DNA’sını ifade etmek için hafif bir ışıklandırma kullanmak Porsche için mükemmel bir tercih. Konsept çalışmanın tasarımında ayrıntılara ne kadar dikkat edildiği, ancak kısıtlı ışık altında çekilen fotoğraflar sayesinde ortaya çıkıyor.

Her tasarım dokunuşunda ikonik Porsche etkisi

Konsept çalışmasının özel gri metalik rengi sayesinde, arkadan bakıldığında bile bu otomobilin bir Porsche olduğu ilk bakışta anlaşılıyor. Sportif tasarımı ve hava akışını yönlendiren tavan kanadına ek olarak, kesintisiz ışık şeridi de tipik Porsche özelliklerinden biri. Ön camdan bagaj kapısına kadar uzanan panoramik cam tavan, otomobilin iç mekanına ferahlık hissi katıyor.

Bogner için, Mission E Cross Turismo, diğer elektrikli otomobillerin sahip olmadığı bir tutkuyla dolu. Otomobili fotoğraflarken kullandığı başlıca görsel motiflerden biri, CUV’nin arka kısmında yer alan ve her harfin üç boyutlu camdan oluştuğu Porsche yazısı oldu. Bogner’e göre, mavi aydınlatmalı yazı, elektrikli Porsche otomobillerinin ayırt edici görsel kimliği olmaya aday. Porsche’nin ilk kez uyguladığı bir fikir kapsamında sanatçı, fotoğrafların yanı sıra, tümüyle fotoğraflardan oluşan bir de video hazırladı.

Honda, Honda DMN Servisi, DMN Honda Servisi, Honda Cem, Cem Honda, Honda Duman, Duman Honda, Cem Duman, Honda Servisleri, Başakşehir Honda Servisleri, İkitelli Honda Servisleri, İstanbul Honda Servisleri, Honda Başakşehir Servisleri, Honda İkitelli Servisleri, Honda İstanbul Servisleri, Honda İkitelli, Honda Başakşehir, Honda İstanbul Nissan Servisleri, İstanbul Nissan Servisleri, İkitelli Nissan Servisleri, Başakşehir Nissan Servisleri, Nissan İstanbul Servisleri, Nissan İkitelli Servisleri, Nissan Başakşehir Servisleri, İkitelli Nissan, Başakşehir Nissan, İstanbul Nissan, Nissan, Nissan Cem, Cem Nissan, Cem Duman
Honda & Nissan DMN Özel Servisi – Honda, Honda DMN Servisi, DMN Honda Servisi, Honda Cem, Cem Honda, Honda Duman, Duman Honda, Cem Duman, Honda Servisleri, Başakşehir Honda Servisleri, İkitelli Honda Servisleri, İstanbul Honda Servisleri, Honda Başakşehir Servisleri, Honda İkitelli Servisleri, Honda İstanbul Servisleri, Honda İkitelli, Honda Başakşehir, Honda İstanbul, Nissan Servisleri, İstanbul Nissan Servisleri, İkitelli Nissan Servisleri, Başakşehir Nissan Servisleri, Nissan İstanbul Servisleri, Nissan İkitelli Servisleri, Nissan Başakşehir Servisleri, İkitelli Nissan, Başakşehir Nissan, İstanbul Nissan, Nissan, Nissan Cem, Cem Nissan, Cem Duman

 

Honda & Nissan DMN / HABERLER

 

Bir önceki yazımız olan Ferrari 488 Pista 2019’da Türkiye’de! başlıklı makalemizde Başakşehir İkitelli Honda, Başakşehir İkitelli Nissan ve Cenevre Otomobil Fuarı hakkında bilgiler verilmektedir.

BU HABERLER DE VAR!

SEAT’tan Ibiza ve Yeni Ateca’da Yeni Yıl Fırsatları

SEAT yeni yılda gerçekleştirdiği kampanya ile Yeni Ateca’nın Xperience ve FR donanımlı versiyonlarında 24 bin TL; …

Lexus Türkiye’de Daha Fazla Tercih Edilmeye Devam Ediyor

Premium otomobil üreticisi Lexus, pandeminin etkilerine rağmen 2020 yılını rekor bir adetle kapatmayı başardı. 2020’de …

Watch Dragon ball super