Anasayfa / Otomobil Sporları / Goodyear ve Land Rover, 2017 Land Rover Experience Peru Tur’u başarıyla tamamladı!

Goodyear ve Land Rover, 2017 Land Rover Experience Peru Tur’u başarıyla tamamladı!

Peru’nun farklı yollarının keşfi ile geçen bir ayın ardından, Goodyear’ın24 lastikleri ile donatılan 19 araç ‘Land Rover Experience’ 2017 Tur’u bitirdi. Goodyear’ın Wrangler DuraTrac lastikleri, sürücüler için en zorlu koşullarda mükemmel bir off-road ortağı oldu.

Peru, katılımcılara Land Rover Experience Tur’da, tepeleri, dar dağ yolları ve kayalık nehir yatakları ile farklı sürüş koşulları sundu. Tur’un resmi lastik tedarikçisi olarak Goodyear’ın, zor koşulların üstesinden gelmek üzere özel olarak geliştirdiği “Goodyear Wrangler DuraTrac” lastikleri tüm araçlarda yer aldı.

Zor koşullarda geçen 3.500 kilometreye ve deniz seviyesinden 4.800 metre arasındaki rakım değişikliklerine rağmen, sürücülerden hiçbiri Wrangler DuraTrac lastikleriyle önemli bir sorun yaşamadı.

Jaguar Land Rover Almanya, Pazarlama İletişimi Direktörü Christian Uhrig, “Goodyear Wrangler DuraTrac, mükemmel off-road lastiği olduğunu bu tur kapsamında bir kez daha kanıtladı. Lastikler, en zorlayıcı zeminlerde bile, başarıyla performans göstererek tüm etkinliği başarıyla tamamladı” diye konuştu.

Goodyear EMEA Tüketici Lastikleri OE Genel Müdürü Nick Harley, “Goodyear, ‘Land Rover Experience’ turu boyunca istikrarlı bir şekilde off-road performansındaki liderliğini sergiledi. Wrangler DuraTrac lastikler, sürücülere, en zorlu ve sert arazilerde mücadele etmek için ihtiyaç duydukları güveni verdi” dedi.

Goodyear Tire & Rubber Şirketi Hakkında:

Dünyanın en büyük lastik şirketlerinden biri olan Goodyear, günümüzde küresel platformda 22 ülkedeki 48 tesisinde 65.000 çalışanıyla üretim yapıyor. Goodyear’ın Akron, Ohio ve Colmer-Berg, Lüksemburg’da bulunan Inovasyon Merkezleri, sektörün performans standartlarını belirleyen teknoloji harikası ürün ve hizmetler sunmak için çalışıyor.

 

Honda & Nissan DMN / HABERLER

 

Bir önceki yazımız olan Alfa Romeo, Formula 1’e Geri Dönüyor! başlıklı makalemizde Alfa Romeo, Başakşehir İkitelli Honda ve Başakşehir İkitelli Nissan hakkında bilgiler verilmektedir.

BU HABERLER DE VAR!

Bahreyn’deki Duble Zafer Toyota’ya Pilotlar Şampiyonluğunu Getirdi

TOYOTA GAZOO Racing, 2019-2020 FIA Dünya Dayanıklılık Şampiyonası’nın (WEC) sekizinci ve son yarışında da galip …

Körfez’de Pist Heyecanı Başlıyor

Koronavirüs (Covid-19) pandemisi nedeniyle ara verilen otomobil sporları organizasyonları, T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor …

Watch Dragon ball super