Anasayfa / Honda DMN / Honda, Avrupa genelinde büyümesini sürdürüyor

Honda, Avrupa genelinde büyümesini sürdürüyor

Honda ilk çeyrek satış adetleriyle Avrupa otomobil pazarının en hızlı büyüyen otomobil markası olarak öne çıkıyor.

• Mart sonu itibariyle gerçekleştirdiği 49.836 adet ile Honda, 2015 yılının aynı dönemine oranla yüzde 28,1 oranında büyüme kaydetti.
• Söz konusu büyümede hacim modelleri Civic ve CR-V modellerinin yanı sıra satışa sunulan yeni HR-V ve Jazz modellerinin de payı büyük.
• İtalya (+%108), Almanya (+%41,2) ve İspanya (+%34,5) da dahil olmak üzere önemli Avrupa pazarlarında ciddi büyüme oranları söz konusu.

Ürün gamını baştan aşağı yenileyen Honda 2016 yılına çok hızlı bir başlangıç yaparak Avrupa pazarının en hızlı büyüyen otomobil markalarından biri oldu.

Honda rekor kırarak AB (Avrupa Birliği) ve EFTA (Avrupa Serbest Ticaret Birliği) ülkelerinde toplam 49.836 adetlik* satış başarısına imza attı ve geçtiğimiz yılın aynı dönemine oranda %28,1’lik bir büyüme kaydetti. Söz konusu performansta 9.631 adet ile crossover model HR-V büyük bir paya sahipken, küçük sınıftaki model Jazz ise geçtiğimiz yılın aynı dönemine oranla satışlarını %9,3** oranında arttırdı.

Honda en önemli Avrupa pazarları olan İngiltere, Almanya, Fransa, İtalya ve İspanya pazarlarının her birinde büyüme kaydederken tüm Honda modellerinin ilgi gördüğü İtalya’daki %108’lik büyüme** oranı özellikle dikkat çekti.

Başarıyı değerlendiren Honda Motor Europe Otomobil Bölümü Genel Müdürü Jean-Marc Streng: “yıla çok iyi bir başlangıç yaptık. Bu performans yeni ürünlerimizin başarısını ve müşterilerin beklentilerini en iyi şekilde karşıladığının bir göstergesi. Bizi en çok heyecanlandıran ise var olan Honda müşterilerinin dışında yeni müşteriler kazanmış olmamız. Yeni mali yıla başlarken müşterilerden gelen sipariş ve talepler hedeflerimize ulaşma noktasında bize güven veriyor” dedi.

Honda, Honda DMN Servisi, DMN Honda Servisi, Honda Cem, Cem Honda, Honda Duman, Duman Honda, Cem Duman, Honda Servisleri, Başakşehir Honda Servisleri, İkitelli Honda Servisleri, İstanbul Honda Servisleri, Honda Başakşehir Servisleri, Honda İkitelli Servisleri, Honda İstanbul Servisleri, Honda İkitelli, Honda Başakşehir, Honda İstanbul Nissan Servisleri, İstanbul Nissan Servisleri, İkitelli Nissan Servisleri, Başakşehir Nissan Servisleri, Nissan İstanbul Servisleri, Nissan İkitelli Servisleri, Nissan Başakşehir Servisleri, İkitelli Nissan, Başakşehir Nissan, İstanbul Nissan, Nissan, Nissan Cem, Cem Nissan, Cem Duman
Honda & Nissan DMN Özel Servisi – Honda, Honda DMN Servisi, DMN Honda Servisi, Honda Cem, Cem Honda, Honda Duman, Duman Honda, Cem Duman, Honda Servisleri, Başakşehir Honda Servisleri, İkitelli Honda Servisleri, İstanbul Honda Servisleri, Honda Başakşehir Servisleri, Honda İkitelli Servisleri, Honda İstanbul Servisleri, Honda İkitelli, Honda Başakşehir, Honda İstanbul, Nissan Servisleri, İstanbul Nissan Servisleri, İkitelli Nissan Servisleri, Başakşehir Nissan Servisleri, Nissan İstanbul Servisleri, Nissan İkitelli Servisleri, Nissan Başakşehir Servisleri, İkitelli Nissan, Başakşehir Nissan, İstanbul Nissan, Nissan, Nissan Cem, Cem Nissan, Cem Duman

 

 

Honda DMN News / HABERLER

 

Bir önceki yazımız olan McLaren-Honda yeni MCL32’yi tanıttı başlıklı makalemizde Başakşehir Honda Servisleri, Başakşehir Nissan ve Başakşehir Nissan Servisleri hakkında bilgiler verilmektedir.

BU HABERLER DE VAR!

SEAT’tan Ibiza ve Yeni Ateca’da Yeni Yıl Fırsatları

SEAT yeni yılda gerçekleştirdiği kampanya ile Yeni Ateca’nın Xperience ve FR donanımlı versiyonlarında 24 bin TL; …

Lexus Türkiye’de Daha Fazla Tercih Edilmeye Devam Ediyor

Premium otomobil üreticisi Lexus, pandeminin etkilerine rağmen 2020 yılını rekor bir adetle kapatmayı başardı. 2020’de …

Watch Dragon ball super