Anasayfa / Honda DMN / Honda Civic Type R BBC Top Gear Dergisi tarafından ‘Yılın Otomobili’ seçildi

Honda Civic Type R BBC Top Gear Dergisi tarafından ‘Yılın Otomobili’ seçildi

Son olarak 2017 Kadınlar Dünyasında Yılın Otomobili ödülleri çerçevesinde ‘En iyi Performans Otomobili’ seçilen Honda Civic Type R, bu sefer de ‘BBC Top Gear Dergisi Yılın Otomobili’ seçildi. Aynı zamanda ‘Yılın Hot Hatch Otomobili’ ve ‘Uluslararası Editörlerin Yılın Otomobili’ de seçilen Honda Civic Type R böylece üst üste üç ödül alarak hat trick yaptı.

Günlük kullanıma uygun yüksek performanslı sporcu yeni Honda Civic Type R ödülden ödüle koşmaya devam ediyor. Satışa sunulmadan Nürburgring Nordschleife’de ve sonrasında İstanbul Park’ta öncüsünün pist rekorunu kırarak başarılar silsilesini başlatan ve satışa sunulduktan sonra birçok ödül alan Honda Civic Type R ödüller serisine bir yenisini daha ekledi. Honda Civic Type R, BBC Top Gear Dergisinin ‘Yılın Otomobili’ ödüllerinde üç ödül alarak hat trick yaptı. ‘Yılın Hot Hatch Otomobili’ seçilen Civic Type R aynı zamanda ‘Uluslararası Editörler Yılın Otomobili’ ve ödül toplamında da ‘Yılın Otomobili’ seçildi.

BBC Top Gear Dergisi her yıl ‘Yılın Otomobili’ ödüllerini gerçekleştiriyor. Dünyanın önde gelen otomobil dergilerinden biri olan BBC Top Gear Dergisi bu yılki ödülleri dünyanın farklı ülkelerinde yayınlanan 22 farklı edisyonun oylarıyla belirledi.

BBC TopGear Dergisi yapmış olduğu değerlendirmede: “Civic Type R sadece Yılın Hot Hatch Otomobili değil aynı zamanda Yılın Otomobili” dedi ve sözlerini “Son derece hızlı ve tasarımıyla da heyecan uyandıran bir otomobil. Ama aynı zamanda ulaşılabilir bir otomobil de. Tarzıyla, stiliyle ve sürüş keyfiyle çok özel bir otomobil.” şeklinde tamamladı.
Standart Civic Hatchback ile aynı teknik alt yapıyı paylaşan yeni Honda Civic Type R gerek yolda, gerekse de pistte mümkün olan en iyi performansı sunmak üzere geliştirildi. Motor kaputunun altında görev yapan ve önceki nesil Type-R modelinden transfer edilen ödüllü 2.0-litre VTEC TURBO motor optimize edildi. 320 PS güç üreten motor Yeni Civic Type-R’ı sadece 5,7 saniyede 0’dan 100 km/s hıza ulaştırırken 272 km/s maksimum hıza imkan tanıyor.

Honda, Honda DMN Servisi, DMN Honda Servisi, Honda Cem, Cem Honda, Honda Duman, Duman Honda, Cem Duman, Honda Servisleri, Başakşehir Honda Servisleri, İkitelli Honda Servisleri, İstanbul Honda Servisleri, Honda Başakşehir Servisleri, Honda İkitelli Servisleri, Honda İstanbul Servisleri, Honda İkitelli, Honda Başakşehir, Honda İstanbul Nissan Servisleri, İstanbul Nissan Servisleri, İkitelli Nissan Servisleri, Başakşehir Nissan Servisleri, Nissan İstanbul Servisleri, Nissan İkitelli Servisleri, Nissan Başakşehir Servisleri, İkitelli Nissan, Başakşehir Nissan, İstanbul Nissan, Nissan, Nissan Cem, Cem Nissan, Cem Duman
Honda & Nissan DMN Özel Servisi – Honda, Honda DMN Servisi, DMN Honda Servisi, Honda Cem, Cem Honda, Honda Duman, Duman Honda, Cem Duman, Honda Servisleri, Başakşehir Honda Servisleri, İkitelli Honda Servisleri, İstanbul Honda Servisleri, Honda Başakşehir Servisleri, Honda İkitelli Servisleri, Honda İstanbul Servisleri, Honda İkitelli, Honda Başakşehir, Honda İstanbul, Nissan Servisleri, İstanbul Nissan Servisleri, İkitelli Nissan Servisleri, Başakşehir Nissan Servisleri, Nissan İstanbul Servisleri, Nissan İkitelli Servisleri, Nissan Başakşehir Servisleri, İkitelli Nissan, Başakşehir Nissan, İstanbul Nissan, Nissan, Nissan Cem, Cem Nissan, Cem Duman

 

Honda & Nissan DMN / HABERLER

 

Bir önceki yazımız olan Honda, 2017 Tokyo Otomobil Fuarında gövde gösterisi yapıyor başlıklı makalemizde Başakşehir Honda Servisi, Duman Honda ve Honda hakkında bilgiler verilmektedir.

BU HABERLER DE VAR!

Honda yenilikleriyle Cenevre’de boy gösterecek

Honda, en yeni modellerini 2018 Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtmaya hazırlanıyor. Fuarda yeni nesil CR-V’nin …

Honda’nın en hızlısı NSX’in Türkiye’deki ilk sahibi Vural Ak oldu

Honda’nın en hızlısı NSX’in Türkiye’deki ilk teslimatı yapıldı Spor otomobil tecrübesini geleceğin teknolojisiyle bir araya getiren …

Watch Dragon ball super