Anasayfa / Honda DMN / Honda Civic Type R TCR fırtınası yeni nesil ile 2018’de devam ediyor

Honda Civic Type R TCR fırtınası yeni nesil ile 2018’de devam ediyor

Honda ve JAS Motorsport, 2018 motorsporları sezonunun pist otomobilleri dünyasına yeni Honda Civic Type R TCR ile damgasını vuracak.

Yeni Honda Civic Type R, 1998 yılında başlayan uzun soluklu ve son derece başarılı Honda ve JAS Motorsports işbirliğin devamı niteliğini taşıyor. Milano merkezli organizasyon, 2001 yılında yarışlara katılmak üzere ilk Civic Type R’ı geliştirmişti.

O tarihten günümüze kadar JAS tarafından geliştirilen Civicler Honda’nın; 2013 yılında FIA Dünya Pist Otomobilleri Şampiyonluğu ve ortaklığındaki ekipler Avrupa Pist Otomobilleri Şampiyonasının TCR Almanya, Orta-Doğu, İtalya ve Benelüks serilerini ve güncel Civic Type R ile Macau Guia gibi yarışları kazanmasına yardımcı oldu.

Kısa bir süre önce lanse edilen yeni Honda Civic Type R’ı temel alan yeni Civic Type R TCR, 2015 yılında lanse edilen TCR versiyonunun başarısını devam ettirecek.

Rüzgarın kaldırma kuvvetini azaltan ve yere basma kuvvetini geliştiren tamamen yeni bir dış tasarım ve aerodinamik mimari, tamamen yeni bir çok kollu arka aks ve viraj denge stabilizatörleri, gelişmiş bir Elektronik Kontrol Ünitesi (ECU) ve FIA’nın en yeni regülasyonlarına uygun güvenlik kafesi temel yenilikler olarak öne çıkıyor.

Yeni Honda Civic Type R TCR’nin VLN ve 24 saat Serisi gibi şampiyonalarda yarışmayı planlayan müşteriler için ilave aydınlatma birimleri, sürücü soğutma sistemi ve ABS ile donatılan bir ‘endurance’ versiyonu da sunuluyor.

Yeni Honda Civic Type R TCR, 19 farklı modelin yer aldığı global mücadeleye 300-üzeri kategorisinde katılacak. Müşterilere ilk teslimatların bu yıl 15 Aralık’ta başlaması ve tamamlanan ilk 25 otomobilin ise 2018 yarış sezonunun başlangıcı için hazır olması planlanıyor.

Honda, Honda DMN Servisi, DMN Honda Servisi, Honda Cem, Cem Honda, Honda Duman, Duman Honda, Cem Duman, Honda Servisleri, Başakşehir Honda Servisleri, İkitelli Honda Servisleri, İstanbul Honda Servisleri, Honda Başakşehir Servisleri, Honda İkitelli Servisleri, Honda İstanbul Servisleri, Honda İkitelli, Honda Başakşehir, Honda İstanbul Nissan Servisleri, İstanbul Nissan Servisleri, İkitelli Nissan Servisleri, Başakşehir Nissan Servisleri, Nissan İstanbul Servisleri, Nissan İkitelli Servisleri, Nissan Başakşehir Servisleri, İkitelli Nissan, Başakşehir Nissan, İstanbul Nissan, Nissan, Nissan Cem, Cem Nissan, Cem Duman
Honda & Nissan DMN Özel Servisi – Honda, Honda DMN Servisi, DMN Honda Servisi, Honda Cem, Cem Honda, Honda Duman, Duman Honda, Cem Duman, Honda Servisleri, Başakşehir Honda Servisleri, İkitelli Honda Servisleri, İstanbul Honda Servisleri, Honda Başakşehir Servisleri, Honda İkitelli Servisleri, Honda İstanbul Servisleri, Honda İkitelli, Honda Başakşehir, Honda İstanbul, Nissan Servisleri, İstanbul Nissan Servisleri, İkitelli Nissan Servisleri, Başakşehir Nissan Servisleri, Nissan İstanbul Servisleri, Nissan İkitelli Servisleri, Nissan Başakşehir Servisleri, İkitelli Nissan, Başakşehir Nissan, İstanbul Nissan, Nissan, Nissan Cem, Cem Nissan, Cem Duman

 

Honda & Nissan DMN / HABERLER

 

Bir önceki yazımız olan HONDA’YA EN İYİ YENİ MOTOR ÖDÜLÜ başlıklı makalemizde Başakşehir Honda Servisleri, Cem Duman ve Cem Honda hakkında bilgiler verilmektedir.

BU HABERLER DE VAR!

Honda yenilikleriyle Cenevre’de boy gösterecek

Honda, en yeni modellerini 2018 Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtmaya hazırlanıyor. Fuarda yeni nesil CR-V’nin …

Honda’nın en hızlısı NSX’in Türkiye’deki ilk sahibi Vural Ak oldu

Honda’nın en hızlısı NSX’in Türkiye’deki ilk teslimatı yapıldı Spor otomobil tecrübesini geleceğin teknolojisiyle bir araya getiren …

Watch Dragon ball super