Anasayfa / Honda DMN / İlk Honda Clarity Fuel Cell Avrupa’ya ulaştı

İlk Honda Clarity Fuel Cell Avrupa’ya ulaştı

Honda’nın en ileri teknoloji sıfır emisyon otomobili Clarity Fuel Cell’in ilk partisi Avrupa’ya ulaştı. Araçlar yakıt hücresi otomobillerin sağladıkları avantajları gözler önüne sermek, bu teknolojiye dikkat çekmek, bilinç kazandırmak ve Avrupa genelinde yakıt hücresi altyapısını oluşturmak üzere HyFive (Hydrogen for innovative Vehicles) Avrupa Birliği programı kapsamında devreye alınıyor. Program kapsamında Honda, araçları Londra ve Kopenhag’daki müşterilerine teslim ediyor.

Honda’nın en gelişmiş sıfır emisyon otomobili Clarity Fuel Cell’in ilk adetleri birkaç gün önce Avrupa’ya ulaştı. İlk altı araç Fuel Cell and Hydrogen Joint Undertaking (FCHJU) tarafından kurulan HyFive (Hydrogen for innovative Vehicles) Avrupa Birliği programı kapsamında Kopenhag ve Londra’daki müşterilere teslim ediliyor. Yeni Clarity Fuel Cell, Honda’nın bu alandaki en ileri teknolojilerini gözler önüne seriyor. Clarity Fuel Cell, tüm teknik ekipmanı motor kaputunun altına sığdırırken aynı zamanda beş yetişkini rahat ettirecek kadar geniş bir yaşam alanı sunan ilk yakıt hücreli sedan. ABD Çevre Koruma Ajansı (EPA) tarafından yapılan güncel testte 589 km menzil ortaya koyan Clarity Fuel Cell, böylece diğer sıfır emisyonlu araçlardan daha uzun bir menzil sunuyor.

Markanın yakıt hücresi çalışmalarındaki deneyimine dikkat çeken Honda Ar-Ge Projeleri Baş Mühendisi ve Honda’nın Yakıt Hücresi Projeleri Avrupa Lideri Thomas Brachman: “Ardında bıraktığı 30 yıllık bilgi birikimi ve deneyimiyle Honda olarak her zaman hidrojen ve yakıt hücresi alanlarında öncü markalardan biri olduk. Bu araçların Avrupa’ya ulaşması ve Honda’nın HyFive’a katılımı, markamızın bu teknolojiyi tam anlamıyla ticarileştirmeye yönelik bir sonraki adımını oluşturuyor” dedi.

HyFive projesi, yakıt hücresi araç teknolojisinin avantajlarına dikkat çekmeyi, toplumda bilinç kazandırmayı ve Avrupa genelinde gerekli altyapının oluşturulmasını hedefliyor. Altyapı aşaması tamamlandığında beş farklı üreticiye ait 185 kadar yakıt hücresi otomobili Danimarka, Almanya, İngiltere, İtalya, Avusturya ve İsveç’teki bireysel ve kurumsal kullanıcılarına teslim edilecek.

Honda’nın elektrikli mobilite alanındaki çalışmalarının gelmiş olduğu en son noktayı gözler önüne seren Clarity Fuel Cell, aynı zamanda Honda Başkanı Takahiro Hachigo’nun kısa bir süre önce ilan ettiği 2030 yılına kadar global satışların üçte ikisinin elektrikli motorlardan olması hedefinin önemli bir adımını oluşturuyor.

Honda, Honda DMN Servisi, DMN Honda Servisi, Honda Cem, Cem Honda, Honda Duman, Duman Honda, Cem Duman, Honda Servisleri, Başakşehir Honda Servisleri, İkitelli Honda Servisleri, İstanbul Honda Servisleri, Honda Başakşehir Servisleri, Honda İkitelli Servisleri, Honda İstanbul Servisleri, Honda İkitelli, Honda Başakşehir, Honda İstanbul Nissan Servisleri, İstanbul Nissan Servisleri, İkitelli Nissan Servisleri, Başakşehir Nissan Servisleri, Nissan İstanbul Servisleri, Nissan İkitelli Servisleri, Nissan Başakşehir Servisleri, İkitelli Nissan, Başakşehir Nissan, İstanbul Nissan, Nissan, Nissan Cem, Cem Nissan, Cem Duman
Honda & Nissan DMN Özel Servisi – Honda, Honda DMN Servisi, DMN Honda Servisi, Honda Cem, Cem Honda, Honda Duman, Duman Honda, Cem Duman, Honda Servisleri, Başakşehir Honda Servisleri, İkitelli Honda Servisleri, İstanbul Honda Servisleri, Honda Başakşehir Servisleri, Honda İkitelli Servisleri, Honda İstanbul Servisleri, Honda İkitelli, Honda Başakşehir, Honda İstanbul, Nissan Servisleri, İstanbul Nissan Servisleri, İkitelli Nissan Servisleri, Başakşehir Nissan Servisleri, Nissan İstanbul Servisleri, Nissan İkitelli Servisleri, Nissan Başakşehir Servisleri, İkitelli Nissan, Başakşehir Nissan, İstanbul Nissan, Nissan, Nissan Cem, Cem Nissan, Cem Duman

 

 

Honda DMN News / HABERLER

 

Bir önceki yazımız olan McLaren-Honda yeni MCL32’yi tanıttı başlıklı makalemizde Başakşehir Honda Servisleri, Başakşehir Nissan ve Başakşehir Nissan Servisleri hakkında bilgiler verilmektedir.

BU HABERLER DE VAR!

SEAT’tan Ibiza ve Yeni Ateca’da Yeni Yıl Fırsatları

SEAT yeni yılda gerçekleştirdiği kampanya ile Yeni Ateca’nın Xperience ve FR donanımlı versiyonlarında 24 bin TL; …

Lexus Türkiye’de Daha Fazla Tercih Edilmeye Devam Ediyor

Premium otomobil üreticisi Lexus, pandeminin etkilerine rağmen 2020 yılını rekor bir adetle kapatmayı başardı. 2020’de …

Watch Dragon ball super