Anasayfa / OTO HABER / Kordsa, Kompozit Sponsorluğu ile Güçlendirmeye Devam Ediyor

Kordsa, Kompozit Sponsorluğu ile Güçlendirmeye Devam Ediyor

Üniversite sanayi iş birliğinin öncülerinden Kordsa, Kocaeli Üniversitesi Türk Mekatronik takımının tasarladığı aracın üretimine kompozit malzeme desteği veriyor. 27 Ağustos 2017 tarihinde Körfez Yarış Pisti’nde gerçekleştirilecek olan TÜBİTAK Alternatif Enerjiler Araç Yarışması için tasarlanan araçta güçlendirme lideri Kordsa’nın karbon fiber kumaşları kullanıldı.

Tüm parçaları Türk Mekatronik Takımı tarafından geliştirilen ve üretilen 2’nci elektrikli aracın tüm iç tasarımında, kapı içi ve dışı, şase, süspansiyon ve gösterge panelinde Kordsa’nın ürettiği karbon fiber kumaşlar kullanılıyor. Yarışma şartlarına uygun bir şekilde geliştirilen elektromobil araç 3,5 metre uzunluğunda, 1,7 m genişliğinde ve 1 m yüksekliğinde tasarlandı. Daha önce 430 kg ağırlığında ve tek motorlu bir elektrikli araç üreten takım, Kordsa’nın karbon fiber kumaşlar ile ürettikleri çift motorlu yeni aracın ağırlığını 240 kg’a kadar düşürerek aracı %45 hafifletmeyi başardı.

 

Honda & Nissan DMN / HABERLER

 

Bir önceki yazımız olan Audi 2017 yılında teknoloji, tasarım ve performansıyla prestijli ödüler aldı.  başlıklı makalemizde Audi, Audi Q7 ve Master Test hakkında bilgiler verilmektedir.

BU HABERLER DE VAR!

SEAT Ibiza’ya yeni motor seçeneği

SEAT’ın en beğenilen modellerinden olan Ibiza’ya 1.0 litrelik 80 HP güç üreten yeni benzinli motor seçeneği …

MÜSİAD EXPO 2020’DA SERGİLENİN KKTC’NİN YERLİ OTOMOBİLİ GÜNSEL, YOĞUN İLGİ İLE KARŞILANDI

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin yerli otomobili GÜNSEL, KKTC dışında ilk kez MÜSİAD EXPO 2020’de sergilendi. …

Watch Dragon ball super