Anasayfa / Nissan DMN / Nissan’ın Global Üretimi 150 Milyon Adede Ulaştı

Nissan’ın Global Üretimi 150 Milyon Adede Ulaştı

Nissan, İngiltere’deki fabrikasında deneme üretimi devam eden, Avrupa pazarına yönelik yeni Nissan LEAF modelini sunmaya hazırlandığı bu dönemde, 150 milyon üretim adedine ulaşarak önemli bir başarıya imza attı. Nissan, bu başarıyı, global çaptaki tüm paydaşların 84 yıllık kesintisiz desteğinin yansıması olarak görüyor.

Japon otomotiv devi Nissan Motor Co. Ltd, global çapta ürettiği 150 milyon araçla yeni bir kilometre taşına ulaştı. 1933 yılında kurulan Nissan’ın ilk 100 milyon üretim adedine ulaşması 73 yıl sürmüştü. Nissan son 11 yılda 50 milyon adetlik üretime imza atıp 84 yılda toplam 150 milyon adet araca ulaşarak önemli bir başarı elde etmiş oldu.

Nissan, bu başarıyı, yetkili satıcılar, tedarikçiler ve yerel yönetimlerin yanı sıra, Nissan tarafından üretilen otomobilleri tercih eden sayısız müşteri de dahil olmak üzere global çaptaki tüm paydaşlarının 84 yıllık desteğinin yansıması olarak görüyor.

Nissan 2006 yılında 100 milyon adet üretime ulaştığında, toplam üretimin yüzde 76,5’i Japonya’da gerçekleşmişti. Son 11 yıl içinde hızla artan üretimin çeşitlenmesi sayesinde 50 milyon adetlik üretimin yüzde 76,5’i Japonya dışında gerçekleşti. Bu miktarın yüzde 13’ü de Avrupa’da üretildi. Söz konusu kilometre taşları Nissan’ın müşterilerini tatmin eden otomobiller ürettiğini gösteriyor.

Nissan Avrupa’da; İspanya ve İngiltere’de 30 yılı aşkın bir süredir araç üretimi gerçekleştiriyor. St. Petersburg’da kurduğu tesisle birlikte 10 yılı aşkın bir süredir Rusya’da da araç üretiyor. Söz konusu ülkelerdeki toplam üretim 13 milyon adedi aşmış durumda.

Nissan Avrupa Üretim Noktaları

Sunderland, İngiltere: Nissan Qashqai, Nissan Juke, Nissan LEAF, Infiniti Q30, Infiniti QX30

Barcelona, İspanya: Nissan Navara, Nissan Pulsar, Nissan nv200, Nissan e-nv200, Renault Alaskan, Mercedes X Serisi

Avila, İspanya: Nissan NT400

Cantabria, İspanya: Bileşenler

Petersburg, Rusya: Nissan Qashqai, Nissan X-Trail, Nissan Murano

Honda, Honda DMN Servisi, DMN Honda Servisi, Honda Cem, Cem Honda, Honda Duman, Duman Honda, Cem Duman, Honda Servisleri, Başakşehir Honda Servisleri, İkitelli Honda Servisleri, İstanbul Honda Servisleri, Honda Başakşehir Servisleri, Honda İkitelli Servisleri, Honda İstanbul Servisleri, Honda İkitelli, Honda Başakşehir, Honda İstanbul Nissan Servisleri, İstanbul Nissan Servisleri, İkitelli Nissan Servisleri, Başakşehir Nissan Servisleri, Nissan İstanbul Servisleri, Nissan İkitelli Servisleri, Nissan Başakşehir Servisleri, İkitelli Nissan, Başakşehir Nissan, İstanbul Nissan, Nissan, Nissan Cem, Cem Nissan, Cem Duman
Honda & Nissan DMN Özel Servisi – Honda, Honda DMN Servisi, DMN Honda Servisi, Honda Cem, Cem Honda, Honda Duman, Duman Honda, Cem Duman, Honda Servisleri, Başakşehir Honda Servisleri, İkitelli Honda Servisleri, İstanbul Honda Servisleri, Honda Başakşehir Servisleri, Honda İkitelli Servisleri, Honda İstanbul Servisleri, Honda İkitelli, Honda Başakşehir, Honda İstanbul, Nissan Servisleri, İstanbul Nissan Servisleri, İkitelli Nissan Servisleri, Başakşehir Nissan Servisleri, Nissan İstanbul Servisleri, Nissan İkitelli Servisleri, Nissan Başakşehir Servisleri, İkitelli Nissan, Başakşehir Nissan, İstanbul Nissan, Nissan, Nissan Cem, Cem Nissan, Cem Duman

 

Honda & Nissan DMN / HABERLER

 

Bir önceki yazımız olan Renault, Nissan & Mitsubishi Motors’un 2022 hedefi: ‘Ortak kazançlarımızı iki katına çıkaracağız’ başlıklı makalemizde DMN Oto, Nissan ve Nissan Başakşehir Oto Servisi hakkında bilgiler verilmektedir.

BU HABERLER DE VAR!

Nissan Otomobil Bakım Kampanyası

Nissan DMN Özel Servis Bakım Kampanyasında 400 TL’den Başlayan Fiyatlar … Nissan Otomobil Bahar Kampanyasında …

Nissan, Afrika, Orta Doğu ve Hindistan bölgesi için dört yıllık iş planını açıkladı

‘Rasyonalizasyon’ ve ‘önceliklendirme & odaklanma’ yoluyla sürdürülebilir ve karlı büyüme sağlamayıÜrün portföyünü optimize etmeyi ve …

Watch Dragon ball super