Anasayfa / OTO HABER / Renault e.dams Paris ePrix’nin Şampiyonu

Renault e.dams Paris ePrix’nin Şampiyonu

Elektrikli otomobilin öncüsü Renault, elektrikli Formula (Formula E)’nin Paris ayağında çifte zafer elde ederek Marka ve Pilotlar Şampiyonu oldu.

 Sıralama turlarında en iyi zamanı yapan Renault e.dams pilotu Séb Buemi, yarş boyunca liderliğini devam ettirdi. Paris ePix’de Séb Buemi altı yarışta beşinci kez zafere koştu. Nico Prost bitiş çizgisini altıncı olarak geçti ama rakibinin ceza alması sonucu yarışı beşinci olarak tamamlamış oldu. Renault e.dams, kendi evindeki raundu 190 puanla ve yine zaferle sonuçlanan hafta sonunun ardından zirvedeki yerini korudu. Séb Buemi Sürücüler Şampiyonasında 132 puanla 1. sırada yer alırken Nico Prost 58 puanla üçüncü sırada bulunuyor.

Séb Buemi şu açıklamayı yaptı: “Bugüne başlarken pole pozisyonunu elde ettiğimde iyi bir yarış çıkarabileceğimi biliyordum. Yarış süresince de zaman zaman beni çok zorlamasına rağmen Jean-Eric’i kontrol altında tuttum. Araç değişikliğinden sonra ise zorlamaya devam etmem gerektiğini biliyordum; zaten ardından da kaza geçirdi. Sanırım José’nin önünde dokuz saniyelik bir avantajım vardı ki o noktada güvenlik aracı geldi. Takımıma gerçekten teşekkür borçluyum çünkü inanılmaz bir iş başardıklarını düşünüyorum: hem mühendisler ve de mekanikerler. Hep birlikte çok sıkı çalıştılar. Her şey kusursuzca işledi ve dolayısıyla onlar bu zaferi benden daha fazla hak ettiler.”

Nico Prost : “Sert bir yarış oldu ve hiç hata yapmadım. Uyguladığımız strateji gereği otomobilleri solladım; her iki şampiyonada da iyi puanlar kazandık. Bu hem benim için hem de takım için harika bir olay. Eleme konusunda biraz daha çalışmalıyım çünkü kendimizi daha da geliştirebileceğimize inanıyorum. Elemede daha yukarılarda yer alırsak sezonun başından beri yaptıklarımızın çok daha iyisini yapabileceğimizi düşünüyorum. Bugün aldığımız sonuçtan çok memnunum; bu taraftarlarımız için de çok sevindirici.” dedi.

Alain Prost –Renault e.dams ortağı: “Bugün bizim için çifte zafer oldu; üstelik bu zaferler bizim açımızdan sembolik olmanın ötesinde anlamlar taşıyor. Taraftarlarımızın önünde ePrix’de zafer elde ettiğimiz için mutlu ve gururluyuz. Tüm ortaklarımız da buradaydı. Ayrıca hedeflerimiz arasında yer alan takımlar ve sürücüler şampiyonasında da arayı açmayı başardık. Bugün çok mutlu olduk ve bu zaferin tadını doyasıya çıkaracağız. Monaco’daki zaferin ardından Paris’te de galip gelmek en büyük amacımızdı; bunu da elde etmiş olduk.” diye açıkladı.

Honda, Honda DMN Servisi, DMN Honda Servisi, Honda Cem, Cem Honda, Honda Duman, Duman Honda, Cem Duman, Honda Servisleri, Başakşehir Honda Servisleri, İkitelli Honda Servisleri, İstanbul Honda Servisleri, Honda Başakşehir Servisleri, Honda İkitelli Servisleri, Honda İstanbul Servisleri, Honda İkitelli, Honda Başakşehir, Honda İstanbul Nissan Servisleri, İstanbul Nissan Servisleri, İkitelli Nissan Servisleri, Başakşehir Nissan Servisleri, Nissan İstanbul Servisleri, Nissan İkitelli Servisleri, Nissan Başakşehir Servisleri, İkitelli Nissan, Başakşehir Nissan, İstanbul Nissan, Nissan, Nissan Cem, Cem Nissan, Cem Duman
Honda & Nissan DMN Özel Servisi – Honda, Honda DMN Servisi, DMN Honda Servisi, Honda Cem, Cem Honda, Honda Duman, Duman Honda, Cem Duman, Honda Servisleri, Başakşehir Honda Servisleri, İkitelli Honda Servisleri, İstanbul Honda Servisleri, Honda Başakşehir Servisleri, Honda İkitelli Servisleri, Honda İstanbul Servisleri, Honda İkitelli, Honda Başakşehir, Honda İstanbul, Nissan Servisleri, İstanbul Nissan Servisleri, İkitelli Nissan Servisleri, Başakşehir Nissan Servisleri, Nissan İstanbul Servisleri, Nissan İkitelli Servisleri, Nissan Başakşehir Servisleri, İkitelli Nissan, Başakşehir Nissan, İstanbul Nissan, Nissan, Nissan Cem, Cem Nissan, Cem Duman

 

 

Honda & Nissan DMN / HABERLER

 

Bir önceki yazımız olan Cenevre Otomobil Fuarında Rolls-Royce Rüzgarı başlıklı makalemizde Başakşehir Honda Servisi, Başakşehir Honda Servisleri ve Başakşehir Nissan hakkında bilgiler verilmektedir.

BU HABERLER DE VAR!

SEAT’tan Ibiza ve Yeni Ateca’da Yeni Yıl Fırsatları

SEAT yeni yılda gerçekleştirdiği kampanya ile Yeni Ateca’nın Xperience ve FR donanımlı versiyonlarında 24 bin TL; …

Lexus Türkiye’de Daha Fazla Tercih Edilmeye Devam Ediyor

Premium otomobil üreticisi Lexus, pandeminin etkilerine rağmen 2020 yılını rekor bir adetle kapatmayı başardı. 2020’de …

Watch Dragon ball super