Anasayfa / Nissan DMN / RENAULT-NISSAN İTTİFAKI 5 MİLYAR EUROYA YÜKSELDİ

RENAULT-NISSAN İTTİFAKI 5 MİLYAR EUROYA YÜKSELDİ

RENAULT-NISSAN İTTİFAKININ ORTAK ÇALIŞMALARINDAN ELDE EDİLEN KAZANÇ YÜZDE 16’LIK ARTIŞLA 5 MİLYAR EUROYA YÜKSELDİ

  • Ortak sinerjilerden elde edilen kazanç 2016 yılında 4.3 milyar Euro’dan 5 milyar Euro tutarına yükseldi.
  • İttifak 2018 yılında en az 5.5 milyar Euro düzeyinde kazanç sağlayacak şekilde sinerji çalışmalarına devam ediyor.
  • Bu ortak sinerji çalışmalarının temelinde Mühendislik, Üretim ve Satın alma ile ilgili katkılar bulunuyor.
  • Ortak Modül Aile Araç Mimarisi ve paylaşılan platformlar bu sinerjiye katkı sağlamaya devam ediyor.

Renault-Nissan İttifak’ı yapmış olduğu açıklamada, iki grubun ortak çalışmalarından elde edilen kazancın 2016’da 4.3 milyar Euro’dan 5 milyar Euro’ya yükseldiğini duyurdu. İttifak, 2018 yılında en az 5.5 milyar Euro düzeyinde toplam kazanç sağlayacak şekilde sinerji çalışmalarına devam edecek.

PARIS/YOKOHAMA (12 Temmuz 2017)- Renault-Nissan Ortaklığı, 2015 yılına göre 2016 yılında iki grubun ortak çalışmalarından elde edilen toplam kazancın yüzde 16 oranında bir artış olduğunu duyurdu.

İki grubun ortak çalışmalarından elde edilen kazancın büyüklüğünün değeri 2015 yılında 4.3 milyar euro düzeyinden 5 milyar euroya yükseldi. 700 euro düzeyindeki iki grunun toplam kazanç artışının büyük bir kısmını satın alma, mühendislik ve üretim operasyonlarındaki birleşmeler sağladı.

Renault-Nissan Ortaklığı’nın Yönetim Kurulu Başkanı ve İcra Kurulu Başkanı olan Carlos Ghosn şöyle dedi: “Ortaklık ile birlikte büyüyen işbirliği; Renault ve Nissan arasında paylaşılan yenilikler, teknolojik atılımlar ve ölçek ekonomileri ile yansıma bularak İttifak üyelerine güçlü faydalar sağlamaktadır. Yeni ittifak ortağımız olan Mitsubishi Motors’un katkıları hariç 2018 yılında 5.5 milyar euro düzeyinde sinerji yaratmak üzere yola devam etmekteyiz.”

2016 yılının sonunda ittifakın üçüncü üyesi Mitsubishi Motors’un dahil olması ile birlikte, yıllık satışlar 10 milyon birim düzeyine ulaştı. Mitsubishi Motors’un katılımı, Renault ve Nissan’ın dört temel fonksiyonu birleştirerek ortaklıklarını derinleştirmelerinden iki yıl sonra gerçekleşti.

Sn.Ghosn şöyle ekledi: “Bu ana birleşmeden dolayı somut sonuçlar almaya devam ediyoruz. Gelişen sinerji-lerimiz yeni hareketlilik çağında, Renault, Nissan ve şimdi Mitsubishi Motors’un finansal hedeflerine ulaşma-larına ve müşterilerine yüksek değerde araç temin etmelerine yardım etmektedir.”

Yıl içinde İttifak ortaklarının, elektrikli araçlarda yeni nesil teknolojiler ile otonom sürüş ve bağlantılı arabalar sunması bekleniyor ve ortaklar rekabet gücünü arttırmak ve yeni sinerjiler belirlemek için farklı platformlardaki ortak aksiyonlarını arttıracaklar.

İttifak, Nisan 2017’de, kamyonet ve hafif kamyonlarda yeni gelirler oluşturacak olan hafif ticari araç iş birimini kurdu. Yeni birim bir yandan İttifak üyeleri arasındaki marka farklılaşmasını korurken, diğer yandan paylaşılan çapraz üretim, teknoloji paylaşımı ve maliyet azaltımını maksimize edecek. Mitsubishi Motors’un hibrit elektrikli araçları, hafif kamyonlar ile spor araçları ve Güneydoğu Asya Uluslar Birliği’ndeki güçlü pazar duruşu ile İttifak’a tecrübe birikimi katması bekleniyor.

Ortak Modül Ailesi ve paylaşılan platformlar

İttifak, 2020 yılına kadar araçlarının yüzde 70’ini Renault-Nissan İttifakı’nın Ortak Modül Ailesi’ne göre üretmeyi hedefliyor. Bu sinerji yaklaşımıyla satın alma tarafında yüzde 30’ya kadar maliyette azalma sağlanması ve mühendislik giderlerinin ise yüzde 40’a kadar azaltılmasına katkı sağlaması bekleniyor.

Araçların ortak modül ile üretimi, üretim sinerjilerinin ana unsuru olmaya devam ediyor. Çapraz üretim, Renault, Nissan ve Mitsubishi Motors’un araçlarını birbirlerinin tesislerinde ve satış noktalarına yakın yerlerde üretmelerini ve tesis kullanımını arttırarak sabit giderlerin düşürülmesini sağlıyor.

Yeni Nissan Micra’nın üretimi Renault’un Fransa’nın Flins bölgesindeki fabrikasında 2016 yılında başladı. Nissan, yüksek kaliteli B-segmenti hatchback üretimi için söz konusu fabrikanın deneyim birikiminden yararlanıyor. Yeni Micra, revize edilen ve güncellenen bir V-Platformu üzerine kurulmuştur ve aktarma organları Micra ile Clio arasında paylaşıldı.

Bu yılın ilerleyen zamanlarında, Nissan İspanya’nın Barselona kentindeki fabrikasında Renault Alaskan’ın üretimine başlayacak.

RENAULT-NISSAN ORTAKLIĞI HAKKINDA:

Renault-Nissan İttifakı, Fransa merkezli Renault Grubu ile Japon merkezli Nissan Motor ve Mitsubishi Motors arasında kurulan stratejik bir ortaklıktır. Birleşen otomobil üreticileri 2016 yılında yaklaşık 200 ülkede 9.96 milyon araç sattı ve bu da dünya genelinde dokuz araçtan birinden fazlasına denk gelmektedir. İttifakın Alman-ya’daki Daimler ve Çin’deki Dongfeng gibi diğer otomobil üreticileri ile stratejik işbirlikleri bulunmaktadır. Ayrıca Rusya’nın öncü otomobil üreticisi olan AVTOVAZ’ı kontrol eden ortak girişimdeki hisselerin çoğunu elinde bulundurmaktadır. Kurulan ittifak, sıfır emisyonlu araçlarda sektör lideridir ve en son gelişmiş teknolojileri geliş-tirmekte ve otonom sürüş, bağlantı özellikleri ve ekonomik araçlar için sağlanan hizmetler ile ilgili planlara bulunmaktadır.

Honda, Honda DMN Servisi, DMN Honda Servisi, Honda Cem, Cem Honda, Honda Duman, Duman Honda, Cem Duman, Honda Servisleri, Başakşehir Honda Servisleri, İkitelli Honda Servisleri, İstanbul Honda Servisleri, Honda Başakşehir Servisleri, Honda İkitelli Servisleri, Honda İstanbul Servisleri, Honda İkitelli, Honda Başakşehir, Honda İstanbul Nissan Servisleri, İstanbul Nissan Servisleri, İkitelli Nissan Servisleri, Başakşehir Nissan Servisleri, Nissan İstanbul Servisleri, Nissan İkitelli Servisleri, Nissan Başakşehir Servisleri, İkitelli Nissan, Başakşehir Nissan, İstanbul Nissan, Nissan, Nissan Cem, Cem Nissan, Cem Duman
Honda & Nissan DMN Özel Servisi – Honda, Honda DMN Servisi, DMN Honda Servisi, Honda Cem, Cem Honda, Honda Duman, Duman Honda, Cem Duman, Honda Servisleri, Başakşehir Honda Servisleri, İkitelli Honda Servisleri, İstanbul Honda Servisleri, Honda Başakşehir Servisleri, Honda İkitelli Servisleri, Honda İstanbul Servisleri, Honda İkitelli, Honda Başakşehir, Honda İstanbul, Nissan Servisleri, İstanbul Nissan Servisleri, İkitelli Nissan Servisleri, Başakşehir Nissan Servisleri, Nissan İstanbul Servisleri, Nissan İkitelli Servisleri, Nissan Başakşehir Servisleri, İkitelli Nissan, Başakşehir Nissan, İstanbul Nissan, Nissan, Nissan Cem, Cem Nissan, Cem Duman

 

Honda & Nissan DMN / HABERLER

 

Bir önceki yazımız olan NISSAN İÇİNİZDEKİ HEYECANI YAZA TAŞIYOR! başlıklı makalemizde Başakşehir Honda Servisleri, Başakşehir Nissan ve Başakşehir Nissan Servisleri hakkında bilgiler verilmektedir.

BU HABERLER DE VAR!

Nissan Otomobil Bakım Kampanyası

Nissan DMN Özel Servis Bakım Kampanyasında 400 TL’den Başlayan Fiyatlar … Nissan Otomobil Bahar Kampanyasında …

Nissan, Afrika, Orta Doğu ve Hindistan bölgesi için dört yıllık iş planını açıkladı

‘Rasyonalizasyon’ ve ‘önceliklendirme & odaklanma’ yoluyla sürdürülebilir ve karlı büyüme sağlamayıÜrün portföyünü optimize etmeyi ve …

Watch Dragon ball super