Anasayfa / Nissan DMN / Renault, Nissan & Mitsubishi Motors’un 2022 hedefi: ‘Ortak kazançlarımızı iki katına çıkaracağız’

Renault, Nissan & Mitsubishi Motors’un 2022 hedefi: ‘Ortak kazançlarımızı iki katına çıkaracağız’

İş birliklerini güçlendiren Renault, Nissan&Mitsubishi Motors’un açıkladığı “İttifak 2022” planına göre, üç şirketin ortak çalışmalarından elde edilen kazancın yılda 10 Milyar Euro’ya ulaşması hedeflenirken, 14 milyon araç satışı ile kombine finansal gelirlerin toplamda 240 milyar dolara ulaşması öngörülüyor.

Renault, Nissan & Mitsubishi Motors’dan oluşan İttifak’ın Başkanı ve İcra Kurulu Başkanı Carlos Ghosn, “Açıkladığımız stratejik planımız olan İttifak 2022 sonunda, yıllık ortak kazancımızı 10 milyar Euro’ya, yani iki katına çıkarmayı hedefliyoruz. Bu hedefe ulaşmak üzere, Renault, Nissan ve Mitsubishi Motors; ortak platformlar, güç aktarım mekanizmaları ve yeni nesil elektrik, otonom ve internet bağlantılı teknolojilerdeki iş birliklerine ivme kazandıracak” dedi.

Paris / Tokyo 20 Eylül 2017- Satış hacmi ile dünyanın en büyük otomotiv grubunu oluşturan Renault, Nissan & Mitsubishi Motors, iş birliklerini güçlendirmek ve 2022 yılına yönelik çok sayıda hedefi gerçekleştirmek üzere İttifak 2022 adında oluşturdukları yeni planın ayrıntılarını duyurdu. 6 yıllık İttifak 2022 Planı; Renault, Nissan & Mitsubishi Motors ortaklığının çalışmalarından elde edilen kazancı yılda iki katına (10 milyar Euro) çıkarmak hedefiyle yola çıktı.

İttifak 2022 Planı çerçevesinde; gerçekleştirilecek hedeflerle üç şirketin ortak çalışmalarından elde edilen kazancın yılda 10 milyar Euro’ya ulaşması beklenirken, 14 milyon araç satışı ile kombine finansal gelirlerin toplamda 240 milyar dolara ulaşması öngörülüyor.

Dünyanın en büyük otomotiv grubunun Başkanı ve İcra Kurulu Başkanı Carlos Ghosn, İttifak 2022 planını açıklarken, bugünün üye şirketler için tarihi bir gün olduğunu vurguladı. Ghosn, “Stratejik planımız olan İttifak 2022 sonunda, yıllık ortak kazancımızı 10 Milyar Euro’ya, yani iki katına çıkarmayı hedefliyoruz. Bu hedefe ulaşmak için Renault, Nissan ve Mitsubishi Motors olarak, ortak platformlar, güç aktarım mekanizmaları ve yeni nesil elektrik, otonom ve internet bağlantılı teknolojilerdeki iş birliklerine ivme kazandıracağız. Planın sonunda, yıllık toplam satışlarımızın 14 milyonu aşması ve 240 milyar dolarlık gelir elde edilmesi bekleniyor” dedi.

Üye şirketler arasındaki artan iş birliğini simgeleyen İttifak’ın yeni logosunun ve online dünyada varlığının da başlatıldığını belirten Ghosn, sözlerine şöyle devam etti: “Bu plan üye şirketlerin büyüme ve karlılığını arttıracak. Üç özerk şirket olarak, tek şirket çatısı verimliliğinde iş birliği yaparak artan kazançlar oluşturmayı hedefliyoruz. 1999’dan itibaren iki üye ile yola çıkan İttifak, büyümeye devam ediyor. İttifak 2022 ile üç şirket veya daha fazlası ile de büyümeye devam edeceğimizi ispat edeceğiz.”

Dünyanın en büyük otomotiv grubunun açıkladığı 6 yıllık stratejik plana göre, 2022 hedefleri şöyle sıralanıyor:

  • 9 milyondan fazla aracın dört ortak platformu paylaşması
  • Ortak güç aktarım mekanizmalarının toplam hacim oranını 1/3’ten 3/4’e çıkarmak (Ortak güç aktarım mekanizmaları kullanımı, toplam satışların yüzde 75’ine kadar genişletilecek.)
  • Elektrikli, internet bağlantılı ve otonom teknolojilerinde ilave sinerjiler eklemek (İleri otonom sürüş sistemleri, araç bağlantı ve yeni taşıma hizmetlerinin geliştirilmesi ve konuşlandırılmasının yanı sıra paylaşımlı elektrikli araç teknolojilerinde de önemli bir büyüme planlanıyor.)
  • Ortak Elektrikli Araç platformları ve parçaları fırsatını değerlendirerek, tamamen elektrikle çalışan 12 modeli piyasaya sunmak (2022 yılına kadar birden fazla segment için yeni ortak elektrikli araç platformları ve parçaları kullanan 12 yeni sıfır emisyonlu elektrikli araç piyasaya sunulacak. )
  • Otonom sürüş (AD, Sürücüsüz Araç) teknolojisi ile çalışan 40 aracı piyasaya sunmak
  • Robot sürüşlü yolculuk paylaşma hizmetlerinde söz sahibi olmak

RENAULT-NISSAN-MITSUBISHI HAKKINDA

Renault, Nissan Motor ve Mitsubishi Motors Grubu dünyanın en büyük otomotiv ittifakını oluşturuyor. Otomotiv sektöründeki en uzun süreli ve en üretken kültürlerarası ortaklıktır. 2016 yılında ortaklar, yaklaşık 200 ülkede 10 milyona yakın araç satışı gerçekleştirdiler. Üye şirketler, rekabetçiliği arttırmak için iş birliği ve sinerjilerini en üst düzeye çıkarmak üzerinde duruyorlar. Almanya Daimler, Çin Dongfeng de dahil, diğer otomotiv grupları ile stratejik iş birliğine sahipler. Bu stratejik İttifak, sıfır emisyonlu araçlarda sektör lideri olup farklı klasmanlarda ekonomik araçlarda otonom sürücü, internet bağlantı özellikleri ve hizmetleri sunmayı planlayan en yeni ileri teknolojileri geliştiriyor.

Honda, Honda DMN Servisi, DMN Honda Servisi, Honda Cem, Cem Honda, Honda Duman, Duman Honda, Cem Duman, Honda Servisleri, Başakşehir Honda Servisleri, İkitelli Honda Servisleri, İstanbul Honda Servisleri, Honda Başakşehir Servisleri, Honda İkitelli Servisleri, Honda İstanbul Servisleri, Honda İkitelli, Honda Başakşehir, Honda İstanbul Nissan Servisleri, İstanbul Nissan Servisleri, İkitelli Nissan Servisleri, Başakşehir Nissan Servisleri, Nissan İstanbul Servisleri, Nissan İkitelli Servisleri, Nissan Başakşehir Servisleri, İkitelli Nissan, Başakşehir Nissan, İstanbul Nissan, Nissan, Nissan Cem, Cem Nissan, Cem Duman
Honda & Nissan DMN Özel Servisi – Honda, Honda DMN Servisi, DMN Honda Servisi, Honda Cem, Cem Honda, Honda Duman, Duman Honda, Cem Duman, Honda Servisleri, Başakşehir Honda Servisleri, İkitelli Honda Servisleri, İstanbul Honda Servisleri, Honda Başakşehir Servisleri, Honda İkitelli Servisleri, Honda İstanbul Servisleri, Honda İkitelli, Honda Başakşehir, Honda İstanbul, Nissan Servisleri, İstanbul Nissan Servisleri, İkitelli Nissan Servisleri, Başakşehir Nissan Servisleri, Nissan İstanbul Servisleri, Nissan İkitelli Servisleri, Nissan Başakşehir Servisleri, İkitelli Nissan, Başakşehir Nissan, İstanbul Nissan, Nissan, Nissan Cem, Cem Nissan, Cem Duman

 

Honda & Nissan DMN / HABERLER

 

Bir önceki yazımız olan YENİ NISSAN LEAF, ÖNCÜ ELEKTRİKLİ ARAÇ VE PROPILOT TEKNOLOJİLERİNİ BİR ARADA SUNUYOR başlıklı makalemizde Başakşehir Nissan, Başakşehir Nissan Servisleri ve Cem Duman hakkında bilgiler verilmektedir.

BU HABERLER DE VAR!

Nissan Otomobil Bakım Kampanyası

Nissan DMN Özel Servis Bakım Kampanyasında 400 TL’den Başlayan Fiyatlar … Nissan Otomobil Bahar Kampanyasında …

Nissan, Afrika, Orta Doğu ve Hindistan bölgesi için dört yıllık iş planını açıkladı

‘Rasyonalizasyon’ ve ‘önceliklendirme & odaklanma’ yoluyla sürdürülebilir ve karlı büyüme sağlamayıÜrün portföyünü optimize etmeyi ve …

Watch Dragon ball super