Anasayfa / OTO HABER / SEAT’IN AMİRAL GEMİSİ LEON

SEAT’IN AMİRAL GEMİSİ LEON

Yenilenen SEAT Leon, önceki iki versiyonuna ait satış rakamlarını aşarak SEAT tarihindeki en çok satan model oldu. 2012 yılında yollara çıkan Leon’un üçüncü nesli bugüne kadar 682 bin 567 adetlik satış rakamına ulaştı. Yeni Leon Türkiye’de satılmaya başladığı 2013 yılından bu yana ise 37 bin 897 satış adedine ulaştı.

Üçüncü nesil SEAT Leon, önceki iki versiyonunun kırdığı tüm satış rekorlarını altüst etti. SEAT Leon, 2012 sonundan bu yana 682 bin 567 adet satmayı başardı. Üçüncü nesil SEAT Leon bu sayede 1999 ve 2005 yılında piyasaya sürülen önceki versiyonlarının elde ettiği üstün başarıların izinden giderek, markanın tarihindeki en çok satan kompakt modeli oldu. Türkiye’de de 2013 yılında satılmaya başlayan üçüncü nesil Leon 37 bin 897 adetlik satış rakamına ulaştı.

Piyasaya sürülmesinden bu yana geçen 18 yıl içerisinde SEAT markasının amiral gemisine dönüşen ve büyük başarılar elde eden Leon’un en yeni versiyonunda sergilediği bu performans markanın son yıllarda gerçekleştirdiği dönüşüme ilham verdiği gibi, aynı zamanda 2013 yılından beri SEAT satışlarında yaşanan düzenli artışın temel sebeplerinden biri oldu. Otomobil Distribütörleri Derneği’nin Ocak – Ağustos verisine göre %16,5 segment payı ile Leon, Türkiye’de kendi segmetinin en çok tercih edilen iki otomobilinden biri oldu.

1999 yılında tasarımcı Giorgetto Giugiaro tarafından yaratılan birinci nesil SEAT Leon, 2005 yılına dek 534 bin 797 adet sattı. Walter de’Silva’nın tasarladığı ikinci nesil 2005 Barselona Otomobil Fuarı’nda görücüye çıktı ve piyasada olduğu sekiz sene içerisinde toplamda 675 bin 915 adet satmayı başardı.

SEAT’ın üçüncü nesli ise 2012 yılında, Alejandro Mesonero-Romano’nun imzasını taşıyan tasarımla başladı. Bu, ST station wagon ve X-Perience versiyonlarının yanı sıra, üç kapılı gövde seçeneğiyle piyasaya sürülen ilk Leon modeliydi.

Honda, Honda DMN Servisi, DMN Honda Servisi, Honda Cem, Cem Honda, Honda Duman, Duman Honda, Cem Duman, Honda Servisleri, Başakşehir Honda Servisleri, İkitelli Honda Servisleri, İstanbul Honda Servisleri, Honda Başakşehir Servisleri, Honda İkitelli Servisleri, Honda İstanbul Servisleri, Honda İkitelli, Honda Başakşehir, Honda İstanbul Nissan Servisleri, İstanbul Nissan Servisleri, İkitelli Nissan Servisleri, Başakşehir Nissan Servisleri, Nissan İstanbul Servisleri, Nissan İkitelli Servisleri, Nissan Başakşehir Servisleri, İkitelli Nissan, Başakşehir Nissan, İstanbul Nissan, Nissan, Nissan Cem, Cem Nissan, Cem Duman
Honda & Nissan DMN Özel Servisi – Honda, Honda DMN Servisi, DMN Honda Servisi, Honda Cem, Cem Honda, Honda Duman, Duman Honda, Cem Duman, Honda Servisleri, Başakşehir Honda Servisleri, İkitelli Honda Servisleri, İstanbul Honda Servisleri, Honda Başakşehir Servisleri, Honda İkitelli Servisleri, Honda İstanbul Servisleri, Honda İkitelli, Honda Başakşehir, Honda İstanbul, Nissan Servisleri, İstanbul Nissan Servisleri, İkitelli Nissan Servisleri, Başakşehir Nissan Servisleri, Nissan İstanbul Servisleri, Nissan İkitelli Servisleri, Nissan Başakşehir Servisleri, İkitelli Nissan, Başakşehir Nissan, İstanbul Nissan, Nissan, Nissan Cem, Cem Nissan, Cem Duman

 

Honda & Nissan DMN / HABERLER

 

Bir önceki yazımız olan Sınırlı sayıda Macan Porsche tutkunlarını bekliyor! başlıklı makalemizde Başakşehir Honda Servisi, Başakşehir Nissan Servisi ve İkitelli Honda Servisi hakkında bilgiler verilmektedir.

BU HABERLER DE VAR!

SEAT’tan Ibiza ve Yeni Ateca’da Yeni Yıl Fırsatları

SEAT yeni yılda gerçekleştirdiği kampanya ile Yeni Ateca’nın Xperience ve FR donanımlı versiyonlarında 24 bin TL; …

Lexus Türkiye’de Daha Fazla Tercih Edilmeye Devam Ediyor

Premium otomobil üreticisi Lexus, pandeminin etkilerine rağmen 2020 yılını rekor bir adetle kapatmayı başardı. 2020’de …

Watch Dragon ball super