Anasayfa / Otomobil Sporları / Türkiye Tırmanma Şampiyonası; Kocatepe’ye Tırmandılar

Türkiye Tırmanma Şampiyonası; Kocatepe’ye Tırmandılar

2017 Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nın 2.ayağı 27-28 Mayıs tarihlerinde Eskişehir Otomobil Sporları Kulübü (ESOK) tarafından Afyonkarahisar Belediyesi katkıları ile Afyon’da Kocatepe yolunda gerçekleştirildi.

İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir, Antalya ve Eskişehir illerinden 32 otomobilin katılımı ile gerçekleşen yarışta ApexMasters pilotları Abbas Çimen, Mert Bilaloğlu, Ege Bilaloğlu ve Furkan Karan da arkadan itişli yaklaşık araçları ile drift showları ile izleyenlere heyecan dolu anlar yaşattılar.

6 kilometre uzunluğundaki parkurda 3 çıkış üzerinden düzenlenecek ve etabın karakteri ve kalitesi ile sporcuların büyük beğenisini kazanan Kocatepe Tırmanma Yarışı sonunda Kategori 1’de Citroen Saxo VTS ile Bursa’dan Engin Apaydın birinci olurken, İstanbul’dan Fiat Palio ile Burakcan Sohtorik ikinci ve yine Fiat Palio ile Ankara’dan Ramazan Ekiz üçüncü oldular.

Kategori 2’de Neo Motorspor adına Peugeot 208 R2 ile yarışan Ferhat Tanrıbilir günün en hızlı ismi olurken, onu ikinci sırada İzmir’den Renault Clio R3 ile İzmir’den GP Garage My Team pilotu Murat Soyçopur ve üçüncü sırada da Ankara’dan Ford Fiesta ST ile Önder Akcengiz takip ettiler.

Neo Motorspor adına Mitsubishi Lancer EVO IX ile ilk kez bir tırmanma yarışına katılan Adil Küçüksarı hem Kategori 3 birinciliğini kazandı, hem de ilk çıkışta kaydettiği 02:43.73’lük zamanı ile günün en hızlı ismi oldu. Bu kategorinin ikincisi Mitsubishi Lancer EVO IX ile Antalya’dan GP Garage My Team pilotu Okan Tanrıverdi olurken, onları Renault Clio II Sport ile üçüncü olan İzmir’den Erkan Yanıkoğlu takip etti.

Kategori 4’te iki çıkış sonunda lider durumda yer alan Cem Yudulmaz üçüncü çıkışta mekanik problem nedeniyle yarışı tamamlayamadı ve birincilik el değiştirerek Honda Civic Type-R EP3 ile yarışan İzmir’den Efe Albağlar’ın oldu. Ankaralı sporcu Yavuzhan Cabbaroğlu’nun Subaru Impreza WRX ile ikinci sırada tamamladığı kategorinin üçüncüsü ise Mazda RX-8 ile İstanbul’dan Emin Cem Yalın oldu. Nissan 200 SX ile ilk kez bir tırmanma yarışında start alan ApexMasters pilotlarından Doğukan Manço da son çıkışta yaşadığı mekanik sorunla zaman kaybetti ve beşinci sırada finiş görebildi.

Adil Küçüksarı ve Ferhat Tanrıbilir’den oluşan NEO MOTORSPOR’un takımlar birincisi olduğu yarışın ödül töreni, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Emniyet Müdürü Fahrettin Şen ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Yunus Tortop’un katılımı ile Kocatepe anıtı önünde gerçekleştirildi.

Honda, Honda DMN Servisi, DMN Honda Servisi, Honda Cem, Cem Honda, Honda Duman, Duman Honda, Cem Duman, Honda Servisleri, Başakşehir Honda Servisleri, İkitelli Honda Servisleri, İstanbul Honda Servisleri, Honda Başakşehir Servisleri, Honda İkitelli Servisleri, Honda İstanbul Servisleri, Honda İkitelli, Honda Başakşehir, Honda İstanbul Nissan Servisleri, İstanbul Nissan Servisleri, İkitelli Nissan Servisleri, Başakşehir Nissan Servisleri, Nissan İstanbul Servisleri, Nissan İkitelli Servisleri, Nissan Başakşehir Servisleri, İkitelli Nissan, Başakşehir Nissan, İstanbul Nissan, Nissan, Nissan Cem, Cem Nissan, Cem Duman
Honda & Nissan DMN Özel Servisi – Honda, Honda DMN Servisi, DMN Honda Servisi, Honda Cem, Cem Honda, Honda Duman, Duman Honda, Cem Duman, Honda Servisleri, Başakşehir Honda Servisleri, İkitelli Honda Servisleri, İstanbul Honda Servisleri, Honda Başakşehir Servisleri, Honda İkitelli Servisleri, Honda İstanbul Servisleri, Honda İkitelli, Honda Başakşehir, Honda İstanbul, Nissan Servisleri, İstanbul Nissan Servisleri, İkitelli Nissan Servisleri, Başakşehir Nissan Servisleri, Nissan İstanbul Servisleri, Nissan İkitelli Servisleri, Nissan Başakşehir Servisleri, İkitelli Nissan, Başakşehir Nissan, İstanbul Nissan, Nissan, Nissan Cem, Cem Nissan, Cem Duman

 

 

 

Honda & Nissan DMN / HABERLER

 

Bir önceki yazımız olan Oyak Renault 20. Tarihi Batı Anadolu Rallisi Ödülleri Sahiplerini Buldu başlıklı makalemizde 20. Tarihi Batı Anadolu Rallisi, Başakşehir Honda Servisi ve Başakşehir Honda Servisleri hakkında bilgiler verilmektedir.

BU HABERLER DE VAR!

Borusan Otomotiv Motorsport’un Efsane Pilotu İbrahim Okyay, MINI ELECTRIC’i Pistte Test Etti

Borusan Otomotiv’in Türkiye distribütörü olduğu MINI’nin, tamamen elektrikli ilk seri üretim modeli MINI ELECTRIC, Borusan …

TOSFED Geçici Bir süre için otomobil sporları organizasyonları iptal edildi

Kasım ve Aralık aylarında Körfez Yarış Pisti’nde yapılması planlanan otomobil sporları organizasyonları, 18 Kasım 2020 …

Watch Dragon ball super