Anasayfa / OTO HABER / Uluslararası Yılın Motoru Unvanı Yine Ferrari’nin!

Uluslararası Yılın Motoru Unvanı Yine Ferrari’nin!

Dünyada süper spor otomobilin simgesi Ferrari, 2017 Uluslararası Yılın Motoru ödüllerine üç farklı ödülle damgasını vurdu. Ödüller kapsamında Ferrari 488 GTB/488 Spider modellerinde kullanılan 3.9 litre hacimli Twin-Turbo V8 motor “2017 Yılın Motoru” seçilirken, California T ve GTC4Lusso T modellerinde kullanılan 3.9 litre hacimli V8 motor 3-4 litre kategorisinde “En İyi Performans Motoru” ödülünü aldı. F12tdf’de görev yapan 6.3 litre hacimli V12 ise 4 litre üstü klasmanında ödüllendirildi.

1999 yılından bu yana düzenlenmekte olan, otomotiv endüstrisinin en önemli ve prestijli organizasyonlarından ‘Yılın Motoru Ödülleri’nin 2017 sonuçları açıklandı. Son altı yılda ‘4 litre üstü’ ve ‘Yılın Performans Motoru’ kategorilerinde aldığı ödüllerle organizasyona damgasını vuran Ferrari, 2017 yılında da ödül rekortmenliğini sürdürmeyi başardı. Geçtiğimiz yıl; Yılın Motoru, Yılın Yeni Motoru, Yılın Performans Motoru ve 3-4 litre kategorisinin En İyi Motoru seçilen 3.9 litre hacimli V8 motor bu yıl da ödülle evine döndü. Ferrari’nin 488 GTB ve 488 Spider modellerine güç veren 3.9 litre hacimli twin-turbo V8 motor ve California T ile GTC4Lusso T modellerinde kullanılan, 3.9 litrelik V8 silindirli twin-turbo motorları “2017 Yılın Motoru” ve “2017 Yılın Performans Motoru” ödüllerine layık görüldü.

Ferrari’nin F12berlinetta ve F12tdf’e güç veren atmosferik 6.3 litre hacimli V12 silindirli motoru geçtiğimiz sene olduğu gibi bu yıl da 4 litre ve üstü kategorisinde ödüle layık görülürken, 2013 yılında aldığı ödülle birlikte 6.3 litrelik V12 motorun ödül sayısı 3’e çıkmış oldu. Bu sene kuruluşunun 70. yılını kutlayan Ferrari için bu ödüllerin önemi ayrıca daha önem kazanırken, Uluslararası Yılın Motoru Ödülleri organizasyonunun kurucusu Tony Robinson; “Böylesine yüksek performanslı bir motorun üst üste iki yıl ödül alması ve bu kadar IEOTYA ödülünü alması IEOTYA tarihinde ikinci kez yaşanıyor. Ferrari’nin V8 motoru şaşırtıcı güç dağılımı, hassas gaz tepkileri, sürüş performansı ve mükemmel sesiyle de ödülü hak ediyor. Bir gün tam bir klasik olacak ki bence zaten öyle” değerlendirmesinde bulundu.

Honda, Honda DMN Servisi, DMN Honda Servisi, Honda Cem, Cem Honda, Honda Duman, Duman Honda, Cem Duman, Honda Servisleri, Başakşehir Honda Servisleri, İkitelli Honda Servisleri, İstanbul Honda Servisleri, Honda Başakşehir Servisleri, Honda İkitelli Servisleri, Honda İstanbul Servisleri, Honda İkitelli, Honda Başakşehir, Honda İstanbul Nissan Servisleri, İstanbul Nissan Servisleri, İkitelli Nissan Servisleri, Başakşehir Nissan Servisleri, Nissan İstanbul Servisleri, Nissan İkitelli Servisleri, Nissan Başakşehir Servisleri, İkitelli Nissan, Başakşehir Nissan, İstanbul Nissan, Nissan, Nissan Cem, Cem Nissan, Cem Duman
Honda & Nissan DMN Özel Servisi – Honda, Honda DMN Servisi, DMN Honda Servisi, Honda Cem, Cem Honda, Honda Duman, Duman Honda, Cem Duman, Honda Servisleri, Başakşehir Honda Servisleri, İkitelli Honda Servisleri, İstanbul Honda Servisleri, Honda Başakşehir Servisleri, Honda İkitelli Servisleri, Honda İstanbul Servisleri, Honda İkitelli, Honda Başakşehir, Honda İstanbul, Nissan Servisleri, İstanbul Nissan Servisleri, İkitelli Nissan Servisleri, Başakşehir Nissan Servisleri, Nissan İstanbul Servisleri, Nissan İkitelli Servisleri, Nissan Başakşehir Servisleri, İkitelli Nissan, Başakşehir Nissan, İstanbul Nissan, Nissan, Nissan Cem, Cem Nissan, Cem Duman

 

Honda & Nissan DMN / HABERLER

 

Bir önceki yazımız olan Türkiye Yollarına Çıkan  Toyota Auris Hybrid’in Fiyatı Açıklandı başlıklı makalemizde Active, Advance ve Başakşehir Honda Servisleri hakkında bilgiler verilmektedir.

BU HABERLER DE VAR!

SEAT Ibiza’ya yeni motor seçeneği

SEAT’ın en beğenilen modellerinden olan Ibiza’ya 1.0 litrelik 80 HP güç üreten yeni benzinli motor seçeneği …

MÜSİAD EXPO 2020’DA SERGİLENİN KKTC’NİN YERLİ OTOMOBİLİ GÜNSEL, YOĞUN İLGİ İLE KARŞILANDI

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin yerli otomobili GÜNSEL, KKTC dışında ilk kez MÜSİAD EXPO 2020’de sergilendi. …

Watch Dragon ball super